The Glenlivet Triple Cask Tadım notu

The Glenlivet Triple Cask serisi 3 şişe içeriyor bunlar; Distiller’s Reserve, White Oak Reserve ve Rare Cask Bu geceki şişemiz Distiller’s Reserve olanı. Bol meyveli hafif içimli bir single malt var karşımızda.
glenlivet_tadim

The Glenlivet Triple Cask Tadım notu: The Glenlivet Triple Cask serisi 3 şişe içeriyor bunlar; Distiller’s Reserve, White Oak Reserve ve Rare Cask Bu geceki şişemiz Distiller’s Reserve olanı. Bol meyveli hafif içimli bir single malt var karşımızda.

The Glenlivet Triple Cask Tadım notu

Renk: Kehribar
Burun: Olgun meyve bahçesi, karamel, marshmallow, baharat, bal
Damak: Portakal, armut, baharat ve fındık
Bitiş: Orta-kısa -> Bal, badem ezmesi ve taze fındık

Sevgili @meleklerinpayi Glenlivet adının tarihçesini çok güzel anlatmış. “Glenlivet Speyside bölgesinde ruhsat alarak üretime geçen ilk damıtımevi olduğu için “the single malt that started it all” (her şeyi başlatan malt) diye biliniyor. Damıtımevi o bölgeyle o kadar özdeşleşiyor ki nasıl kağıt mendile Selpak diyorsak Speyside’dan çıkan tüm viskiler de Glenlivet olarak geçmeye başlıyor. 1800 lerin sonunda iş öyle bir noktaya geliyor ki diğer ünlü damıtımevleri bile etiketlerine Glenlivet yazıyor. Damıtımevi, markasını korumak adına bir girişimde bulunuyor ve verilen kararla adının başına THE öneki geliyor ve diğer markalar etiketlerine Glenlivet yazmayı bırakıyorlar”

 

The Glenlivet Triple Cask Tadım notu
The Glenlivet Triple Cask Tadım notu


🇬🇧 The Glenlivet Triple Cask series includes Distiller’s Reserve, White Oak Reserve and Rare Cask. Distiller’s Reserve is our bottle tonight
.
.
Eye: Amber
Nose: Ripe orchard fruit, caramel, marshmallow, spice, honey
Palate: Fruity pear flavour with a spicy orange marmalade tang, nuts
Finish: Med-short -> Honey, marzipan and fresh nuts
.
.
Dear @meleklerinpayi has told the history of the name ‘Glenlivet’ very well. Since Glenlivet is the first distillery in the Speyside area to become licensed, it is known as “the single malt that started it all”. The distillery is so identified with that area that every whiskey that comes out of Speyside is called Glenlivet, just as we call the tissue paper Selpak (Turkish Brand)At the end of the 1800s, it came to a point that even other famous distilleries wrote Glenlivet on their labels. The distillery takes an initiative to protect its brand, and the decision is prefixed with THE prefix and other brands stop writing Glenlivet on their labels. 

The Glenlivet Triple Cask Tadım notu

Noise- Burun - 8.6
Tasting Palate - Tadım-Damak - 8.5
Finish- Bitiş - 8.6
Overall- Genel - 8.5

8.6

Olgun meyve bahçesi, karamel, marshmallow, baharat, bal

User Rating: 4.09 ( 2 votes)
18 Yaşından büyük müsün? Are you 18 or over? Blogdaki içeriği okuyabilmek için 18 yaşından büyük olmalısın.