Zubrowka tadım notu ve hikayesi

Zubrowka tadım ve hikayesi
zubrowka_tadım

Zubrowka tadım notu ve hikayesi: Polonyanın doğusunda Bialowieza Ormanı’nda yabani olarak yetişen bizon otu adından da anlaşılacağı gibi yabani bizonların yemeyi en sevdiği ot. Eşsiz aroması ve lezzeti onu vazgeçilmez kılıyor. Otu ormanda diğer çalılardan ayırmak oldukça güç ve o yüzden nesillerden geçen tecrübe gerekiyor. Şu an bu eşsiz otu devlet tarafından izin verilmiş toplamaya yetkili bir kaç aile var. Dikkatlice toplanan otlar uygun koşullarda kurutulup dinlendirildikten sonra her şişeye bir tane olacak şekilde yerleştiriliyor. Yaklaşık 500 senelik mazisi olan %100 tahıl imalatı bu votkayı özel yapan da bu. Kokteyllerle de kullanılıyor ancak benim için içimi kesinlikle sade

Tadım: Bizon otu, papatya, yeşil elma, lavanta, vanilya ve badem gibi harika karmaşık profili onu gerçekten eşsiz, doğal ve otantik bir ürün haline getiriyor. Vanilya, yumuşak baharat ve botanik notalarla damakta pürüzsüz ve kremsi bitkisel tonlar sunuyor.

Zubrowka tadım notu; 

 

Zubrowka tadım notu - zubrowka_otu
Zubrowka tadım notu – zubrowka_otu

Zubrowka tadım notu ve hikayesi

🇬🇧 With origins dating back to the 14th century, this vodka owes its name to the aromatic bison grass that grows wild in eastern Poland, in the Bialowieza Forest, where bison graze. A blade of grass is inserted in every bottle by hand which gives the vodka its unique colour and flavour. It is a 100% grain vodka with a smooth, clean palate, and subtle notes of vanilla and almonds.It is The Original Flavoured Vodka.
Flavoured vodka infused with naturally sourced ingredients from the Polish forest, it truly is a taste of the wild. Perfect to enjoy with friends whenever the moment takes you, it’s an ideal choice for a delicious cocktail or can be enjoyed on its own.

With it’s unique taste and aroma infused with extracts of hand-picked blades of bison grass, Zubrowka offers a sensual pleasure unlike any other. It’s wonderfully complex profile of bison grass, chamomile, green apples, lavender, vanilla and almonds make it a truly unique, natural and authentic product. It offers herbal tones that are smooth and creamy on the palette with vanilla, soft spice and botanical notes. Can be enjoyed neat on it’s own or added to cocktails

Noise- Burun - 9
Tasting Palate - Tadım-Damak - 9
Finish- Bitiş - 9
Overall- Genel - 9

9

Vanilya, yumuşak baharat ve botanik notalarla damakta pürüzsüz ve kremsi bitkisel tonlar sunuyor.

User Rating: 4.04 ( 2 votes)
18 Yaşından büyük müsün? Are you 18 or over? Blogdaki içeriği okuyabilmek için 18 yaşından büyük olmalısın.