Viski taşı nedir? Viski taşı nasıl kullanılır?

viski neyle karıştırılır
viski neyle karıştırılır

Özellikle yaz sıcaklarının gelmesiyle viski taşı nedir? Nasıl kullanılır soruları çok sorulmaya başlıyor. Konu hakkında kısa bir bilgilendirme yazısı yazmak istedim.

Viski taşı nedir?

İçeceğimiz oda sıcaklığındaki her hangi bir içeceği soğutmak için genellikle kullanılan yöntem buz. Ancak eriyen buz ile beraber içeceğimize belirli bir miktarda yavaş yavaş su karışmaya başlıyor. Eğer içeceğiniz soda vs gibi içine su karışmasının tadını pek de etkilemeyecek bir içecekse sorun yok ancak bu sek içilen bir içki ve özellikle viski ise o zaman durum değişiyor. O zaman genellikle buz gibi küp görünümlü ve genellikle mermer, granit, çelik hatta plastik gibi aksesuarlardan imal edilmiş yapay buzlar ön plana çıkıyor. Derin dondurucuda beklettiğimiz bu materyalleri içeceğimiz zaman bardağın içine atmak hem içkimizi serinletiyor hem de tadını bozmuyor.

Ben genellikle oda sıcaklığında içtiğimden viskide kullandığım bir aksesuar değil. Ama yaz günlerinde hafif serin bir seçenek arıyorsanız özellikle granit olanlar tad konusunda da nötr olduğundan tercih edilebilir.

viski taşı nedir
Viski taşı nedir
18 Yaşından büyük müsün? Are you 18 or over? Blogdaki içeriği okuyabilmek için 18 yaşından büyük olmalısın.